: 5.8
آشوب مدام

آشوب مدام

Chaos Walking 2021
 • ژانر اکشن، علمی-تخیلی، ماجراجویی
 • کشور آمریکا، کانادا، هنگ کنگ، لوکزامبورگ
 • امتیاز سینما 5.8
 • زمان فیلم 1 ساعت و 49 دقیقه
 • سال ساخت 2021
 • دسته
   فیلم
 • زبان دوبله فارسی
 • محدوده سنی 13

فیلم آشوب مدام داستان افکاری که پنهان نمی شوند

تصور کنید افکار آدمها صدا دارد و همه میتوانند فکر هم را بشنوند. این تصور به تنهایی هم هیجان انگیز است هم ترسناک. فیلم آشوب مدام (Chaos Walking 2021) یک فرض دیگر هم به این مساله اضافه میکند، سیاره ای که ساکنانش همه مرد هستند و از زنها خبری نیست. اگر این دو گره در قالب یک داستان علمی تخیلی برایتان جذاب است کافه مدیا شما را به دیدن فیلم آشوب مدام به کارگردانی داگ لیمان و بازی ستارگانی مانند تام هالند و دیزی ریدلی دعوت میکند.

ایده جذاب فیلم

در سال 2257 انسانها از بیماری عجیبی رنج می برند و نمیتوانند افکارشان را از هم پنهان کنند. نویز اسم این بیماری است و باعث شده افکار به راحتی قابل دیدن و شنیدن باشند. در این میان تاد هیویت با دختر اسرارآمیزی روبرو می شود که تصادفا روی سیاره او سقوط کرده است. حالا علاوه بر مشکل نویز، تاد هیویت با مساله دیگری در سیاره اش روبرو است و آن هم وظیفه محافظت از ویولا،تنها دختر سیاره است.

سوالهایی که آشوب مدام میخواهد به آن جواب بدهد

قتل عام زنان در سیاره توسط بیگانگان رخ داده است؟ آیا راز تاریکی وجود دارد که افراد صاحب نفوذ میخواهند از آن محافظت کنند؟ پاسخ به این سوالها جریان قهرمانان اصلی فیلم و داستان آن را رو به جلو سکانس به سکانس حرکت میدهند. جذابیت هایی از تخیل و شکستن مرزهای انسانی در تکاپوی پاسخ به این سوالها با جذابیتهای دراماتیک در فیلم داگ لیمان در هم آمیخته می شوند و می توان گفت بیننده همراه با کنجکاوی و هیجان فیلم را تا انتها دنبال میکند.

آشوب مدام حاصل تلاش 8 ساله ی چند فیلم ساز هالیوودی است

برای این فیلم علمی تخیلی منابع زیادی صرف شد. از همان سال 2012 که ایده اولیه مطرح شد و چارلی کافمن به عنوان نویسنده دست به قلم برد، بودجه و وقت زیادی صرف آماده سازی و تدارک فیلم شد. پیش نویسهای متعددی برای فیلمنامه نوشته شد و دوازده نویسنده دیگر هم مشغول نوشتن شدند. فیلمبرداری عمده و اصلی در سال 2019 انجام گرفت. می شود گفت برای ساخت این فیلم 8 سال زمان صرف شد. آن هم توسط چند فیلمساز اسم و رسم دار هالییودی

آشوب مدام به عنوان یک اثر علمی تخیلی، فیلمی است که برای تولید آن وقت و بودجه زیادی صرف شده؛ برای مثال: از پیش نویس اولیه فیلمنامه که در سال 2012 توسط چارلی کافمن (نویسنده: Eternal Sunshine) نوشته شده بگیرید، تا پیش نویس‌های متعددی که پس از آن توسط دوازده نویسنده دیگر انجام شد و فیلمبرداری مجدد و گسترده آن که در سال 2019 صورت پذیرفت؛ در واقع این اثر سینمایی نتیجه هشت سال تلاش مداوم چند فیلمساز مطرح هالیوودی است

نگاهی به ایده اولیه ساخت فیلم

داگ لیمان کارگردان مطرحی است که در کارنامه اش می توان آثار مهمی مثل هوبت بورن (The Bourne Identity) و سایه فردا (Edge of Tomorrow) را دید. همین دو اسم برای علاقمندان به آثار سینمایی کافی است تا تایید کنند داگ لیمان در شناسایی ایده ها و داستانهای ژانر علمی تخیلی توانمند است. در مورد فیلم آشوب مدام، این کارگردان روی داستان و ایده سه گانه چاقوی ایستادگی (The Knife of Never Letting Go) به قلم پاتریک نس دست گذاشت. انتخابی درست و ایده ای هیجان انگیز برای سفر داستان از کتاب به پرده نقره ای سینما.

فیلم آشوب مدام را کجا ببینیم؟

پیشنهاد ما کافه مدیا است. کیفیت دلخواهتان را انتخاب کنید و با دوبله فارسی از تماشای این اثر علمی تخیلی لذت ببرید. کافه مدیا تلاش کرده است تماشای فیلم را به مرزهای فراتر از سرگرمی ببرد. با کافه مدیا هم سرگرم شوید و هم تجربه تماشای فیلم را ماندگار کنید.

به فیلم آشوب مدام امتیاز دهید.
1 ستاره 2 ستاره 3 ستاره 4 ستاره 5 ستاره
Loading...