• User Profile

دره سنی فیلم ها

درجه G– عمومی مخفف General Audience به معنی تماشاگران عمومی است که همه سنین قادر به تماشای این فیلم‌ها می‌باشند، و به این معنی است که فیلم چیزی را شامل نمی‌شود و حتی خطری برای بچه‌های جوان هم ندارد: (۱۹۶۸–تاکنون).

درجه PG مخفف Parental Guidance Suggested به معنی تصمیم‌گیری با والدین است که ممکن است مواردی برای بچه‌ها مناسب نباشد، و به این معنی است که والدین ممکن است دوست نداشته باشند بچه‌های جوانشان این سری فیلم‌ها را ببینند و ممکن است مسئله‌ای هم نداشته باشد. در کل مانند درجه G میباشد و مشکلی نخواهد داشت.  (۱۹۷۲–تاکنون).

  درجه PG-13 مخفف Parents Strongly Cautioned به معنی تذکر قاطع به والدین است که بعضی موارد برای بچه‌های زیر ۱۳ سال نامناسب است و والدین باید برای اجازه دادن به بچه‌های جوان‌ترشان به دیدن این فیلم‌ها دقت نمایند. این فیلم‌ها حاوی خشونت، و برهنگی نیستند؛ فقط ممکن است  مقداری مواد مخدر در فیلم نمایش داده شود. (۱۹۸۴–تاکنون).

درجه R مخفف Restricted-Under 17 به معنی بچه‌های زیر ۱۷ سال باید با والدین همراه باشند یا شخص بزرگتری سرپرست آنها باشد و به این معنی است که هیئت تشخیص داده است که موارد این فیلم‌ها برای بزرگ‌سالان است و والدین بیشتر از فرزندانشان ترغیب می‌شوند که این فیلم‌ها را ببینند. همچنین ممکن است رتبه R به معنی‌های دیگری باشد، فیلم حاوی خشونت، و نمایش استعمال مواد مخدر است. (۱۹۶۸–تاکنون).

 

رده سنی سریال ها

  TV-Y این رتبه مخصوص کودکان است و برنامه‌هایی را پخش می‌کنند که همه کودکان با همه سنین می‌توانند این برنامه‌ها را تماشا کنند این برنامه‌ها بیشتر برای یادگیری مورد استفاده قرار می‌گیرند و محدودیت خاصی ندارد.

  TV-Y7 این رتبه‌بندی شبکه برای افراد بالای ۷ سال را در بر می‌گیرد این رتبه برای استعداد یابی کودکان بالاتر از ۷ سال مورد بازدید قرار می‌گیرد و این برنامه‌ها می‌توانند استعداد کودکان را افزایش یا آنها را معرفی کنند.

 TV-G این رتبه‌بندی برای تمامی سنین است و همه می‌توانند با این رتبه برنامه‌ها را نظاره کنند این شبکه‌ها امتیاز این را دارند که همه خانواده در کنار هم بدون محدودیت خاصی برنامه‌های تلویزیون را ببینند.

  TV-PG این رتبه از برنامه‌ها می‌تواند برای کودکان با سنین پایین مناسب نباشد خانواده می‌تواند با سلاح دید خود این برنامه‌ها را برای کودکان خود به نمایش درآورند قوانین این برنامه‌ها عبارتند از: بدون ناسزا یا بسیار خفیف و در نهایت نداشتن گفتگوی خشن.

  TV-14 این برنامه‌ها برای کودکان زیر ۱۴ سال مناسب نیستند و خانواده‌ها این برنامه‌ها را برای آنها مجاز نمی‌دانند. گاهی ممکن است بعضی از صحنه‌ها برای کودکان زیر ۱۴ مناسب نباشند در این صورت از این رتبه‌بندی استفاده می‌شوند.

  TV-MA این سری از برنامه‌ها برای سنین پایین ۱۷ مناسب نیستند در این سری شبکه‌ها ممکن است خشنونت زیاد یا کلمات ناخوشایند گفته شود.

 

به این نکته توجه داشته باشید اگر رده سنی بالای 17 سال برای فیلمی در فیلم باز انتخاب شد به معنای داشتن کلمات زشت یا صحنه های جنسی نیست و فقط ممکن است دارای خشونت و استعمال مواد مخدر باشد. هیچ فیلم و سریالی در وبسایت فیلم باز بدون بازبینی هم تصویری هم زیرنویس قرار نمیگیرد و از این بابت خیال شمارا راحت کرده ایم.

 

ذخیره در...