فیلم بازنده ها روایت هیجان‌انگیز عوامل سیا در جنگل‌های بولیوی

بازنده‌ها (The Losers) عنوان فیلمی ماجراجویانه در ژانر اکشن با چاشنی طنز است درباره‌ی عملیات سازمان سیا در یکی از کشورهای آمریکای لاتین برای از بین بردن رهبر گروهی که در حال ساخت سلاح کشتار جمعی برای از بین بردن جهان است.

موضوع فیلم بازنده‌ها گرچه در نگاه اول کمی کلیشه‌ای به نظر می‌رسد اما این فیلم توانسته است بسیاری از مخاطبانش را سرگرم کند و نظر بسیاری از مخاطبانش را جلب کند و در انتقادها نمره‌ی قابل قبولی بدست آورد.

فیلم بازنده ها ماجرایی که از کتاب به پرده‌ی سینما رسید

در فیلم بازنده ها عنوان و پیرنگ فیلم از یکی از مجله‌های کمیک آمریکا به نام «ورتیگو کمیک» اقتباس و فیلمنامه‌ی آن با همکاری پیتر برگر نوشته شده است. در فاصله‌ی سال ‌2003 تا 2006، این شماره از مجله به دلیل استقبال مخاطبان در آمریکا 32 بار تجدید چاپ شد. اندی دیگل و جوک نویسندگان این مجموعه‌ی کمیک هستند که در نگارش فیلمنامه نیز حضور دارند.

ماجرای این داستان کمیک درباره‌ی پنج نفر از نیروهای شبه‌نظامی وابسته به سازمان سیا است که برای انجام ماموریتی به منظور از بین بردن یک گروه قاچاق مواد مخدر به جنگل‌های بولیوی اعزام می‌شوند. در آنجا به آنها خیانت می‌شود و مجبور می‌شوند مقابل اجیرکردگان خود (سیا) بایستند.

روایتی تکراری اما جذاب و هیجان‌انگیز

در نگاه اول داستان فیلم «بازنده‌ها» روایتی تکراری از ماموریت‌های سازمان سیا در خارج از مرزهای آمریکاست، اما عنصری که توانسته است این کلیشه‌های تکراری را جذاب کند روایت پیچیده و تو در توی داستان برای مخاطب است، به طوری که مخاطب به رغم اینکه می‌تواند پایان برخی از صحنه‌های را حدس بزند، همچنان صحنه‌ها را دنبال می‌کند.

عامل دیگری که موجب بازخورد خوب مخاطبان شده است، حضور بازیگران درخشان آمریکایی در این فیلم است. جفری دن مورگان، زویی سالدنا و کریس اوانز و ادریس در این فیلم حضور دارند و بازی خوب آنها در کنار صحنه‌های آمیخته به طنر موجب شده تا فیلم از حالت همیشگی فیلم‌های این ژانر خارج شود.

بازگشت «نیگن» در فیلم بازنده ها

جفری دی مورگان که در نوجوانی سودای تبدیل شدن به ستاره‌ی بسکتبال را داشت، پس از مصدومیت در نوجوانی وارد حرفه‌ی بازیگری شد و با درخشش در نقش نیگن در سریال پر طرفدار «مردگان متحرک» به سرعت به ستاره‌ای در هالیوود تبدیل شد. او در فیلم «بازنده ها» نقش «کلی» را بازی می‌کند و به خوبی از عهده‌ی نقش برآمده است.

شاید بتوان گفت در فیلم «بازنده ها» بار دیگر با شخصیت شوخ‌طبع و در عین حال خشن «نیگن» در سریال «مردگان متحرک» مواجه هستیم؛ شخصیتی که به همراه یاور همیشگی‌اش «لوسی» در کنار کشتار و انجام عملیات‌های خشن شوخ‌طبعی‌های خود را نیز دارد.

شخصیت‌های واقعی در سواحل پورتوریکو

فیلم «بازنده ها» از پشتیبانی وارنر برادرز، یکی از بزرگ‌ترین حامیان فیلم‌های هالیوودی، برخوردار است. کار ساخت این فیلم در جولای 2009 آغاز شد و به رغم برنامه‌ریزی قبلی برای فیلمبرداری فیلم در شهرهای آمریکا، تمام صحنه‌های فیلم در کشور پورتوریکو انجام شد.

هزینه‌ی تقریبی ساخت این فیلم 25 میلیون دلار اعلام شده است و پس از فروش توانست نزدیک به 30 میلون دلار فروش داشته باشد.

سیلوان وایت کارگردانی این اثر است. او که بزرگ‌شده‌ی فرانسه است و تحصیلاتش را در پاریس گذرانده، توانست با دریافت بورسیه‌ای به آمریکا سفر کند و رویای فیلم‌سازی‌اش را محقق کند. او دربار‌ه‌ی ساخت فیلم «بازنده ها» اعلام کرده بود: «اصالت واقع‌گرای این کمیک موجب شد به سمت ساخت فیلم «بازنده ها» بروم. شخصیت‌های این کمیک واقعی هستند و برآمده از واقعیت هستند، همچون بسیاری از رمان‌های اروپایی که که با خوانش آنها بزرگ شدم.»

«بازنده ها» را چطور ببینیم؟

این فیلم جذاب و اکشن سینمایی را می‌توانید در رسانه کافه مدیا به طور رایگان و با بهترین کیفیت تماشا کنید. کافه مدیا به عنوان یک بستر VOD این امکان را در اختیار شما قرار داده است تا سینمای خود را به خانه ببرید و فیلم‌های محبوب‌تان را در سانس دلخواه و همراه خانواده یا به تنهایی تماشا کنید.