استاد جدید فرقه کونگ فو داستانی درباره انتقام خون پدر

فیلم استاد جدید فرقه کونگ‌ فو با عنوان اصلی «New Kung Fu Cult Master» فیلمی در ژانر اکشن و فانتزی است که رقابت اساتید هنرهای رزمی را به تصویر کشیده است و ماجرای پسری را به روی پرده برده است که پس از کشته شدن پدرش قصد انتقام از قاتلان را دارد.
«ونگ جینگ» کارگردان و نویسنده‌ی این فیلم است. او از پُر کارترین و در عین حال جنجال برانگیزترین کارگردانان هنگ کنگی ‌محسوب می‌شود. او به دلیل سبک فیلمبرداری خاص، استفاده از تکنیک‌های سینمای هالیوود در فیلم‌هایش توانسته است آثار مهم و پر مخاطبی ساخته است که در سطح جهان بسیار شناخته شده هستند. او کار خود را با مجری‌گری و بازیگری آغاز کرد و پس از مدتی به فیلمنامه نویسی و کارگردانی آثار روی آورد. آثاری همچون «عملیات میلان»، «میمون شاه» و «پنجه‌های پولادین» از جمله آثار مهم این سینماگر هنگ کنگی است. از سال 1990 تاکنون آثار بسیاری را در سینمای هنگ کنگ ساخته و جوایزی کسب کرده است.
در فیلم استاد جدید فرقه کنگ‌ فو بازیگرانی همچون «ین دونی»، «کو لوئیس» و «فان سیو ونگ» ایفای نقش می‌کنند. استاد جدید فرقه‌ کنگ‌ فو در ژانویه‌ی سال 2022 برای نخستین بار در سنگاپور اکران شد و پس از آن در چین و دیگر کشورها به نمایش درآمد و فیلم توانست نظر منتقدان را جلب کند.

ماجرای فیلمی که دو قسمتی شد

فیلم استاد جدید فرقه کونگ فو فیلمی است که در دو قسمت ساخته شده است و قسمت نخست آن در ژانویه و قسمت دوم آن در فوریه 2022 اکران شده است.
این فیلم اقتباسی از داستانی به نام «شمشیر و چاقو» که توسط «لوئیس چا» نوشته شده است. نخستین قسمت این کتاب سه‌گانه (تریلوژی) در سال 1979 منتشر شد. تاکنون از این رمان بارها برای ساخت فیلم اقتباس شده است.
یکی از این اقتباس‌ها فیلمی است که در سال 1993 ساخته شد و در آن «جت لی» حضور داشت. این فیلم در ایران با عنوان «فرقه‌ شر» ترجمه شده است و کارگردان آن «ونگ جینگ» است اما داستان آن کامل نیست و صرفا بخشی از حوادث کتاب را در بر می‌گیرد.
چند سال پیش «ونگ جینگ» تصمیم گرفت ادامه‌ی فیلم قبلی را بسازد و آن را کامل کند اما پس از برنامه‌ریزی‌های اولیه مشخص شد که فیلم باید بار دیگر مجددا ساخته شود و این طور شد که دو نسخه‌ی تقریبا 120 دقیقه‌ای از آن ساخته شد و با فاصله‌ی یک ماه از هم اکران شدند.

نگاهی کوتاه به ماجرای استاد جدید فرقه‌ کنگ‌ فو

این رمان دنباله‌دار از آثار معروف این نویسنده‌ی هنگ‌ کنگی، «لوئیس چا»، است و ماجراهای آن در دنیایی فانتزی و خیالی رخ می‌دهد. قهرمانان این داستان همگی استاد مبارزه‌های رزمی هستند. محل وقوع این اتفاقات نیز در جزیره‌ای دور افتاده است. او در آثارش تلاش کرده است اختلافات نژادی را در چین به نمایش بگذارد.
در فیلم «استاد جدید فرقه‌ی کنگ‌ فو» شاهد آن هستیم که استاد «وودانگ ژانگ کویشان» در جزیره یخ و آتش به همراه خانواده‌اش به دور از اختلاف و خونریزی زندگی می‌کند. اما این زندگی راحت و بی دردسر او چندان طول نمی‌کشد و استاد به دست افرادی که در کمین او بودند به قتل می‌رسد. به این ترتیب پسر کوچک استاد به نام «ژانگ ووجی» تنها و یتیم می‌ماند.
«ژانگ ووجی» که از کودکی زیر نظر تعلیمات پدر بوده است بهره‌ای از هنرهای رزمی برده است اما هنوز برای رسیدن به مراحل بالاتر باید سعی و تلاش بیشتری کند. او برای تکمیل بهتر شدن در هنرهای رزمی به سراغ مبارزه می‌رود و در این میان وارد گود رقابت میان فرقه‌های مختلف هنرهای رزمی می‌شود.
او به دنبال احقاق حقوق از دست رفته‌ی پدرش است و می‌خواهد کسانی را مجازات کند که ناجوانمردانه به پدرش حمله کرده‌اند. او در جوانی وارد ارتش مینگ می‌شود و به دلیل سبک خاص مبارزاتش مورد توجه فرمانده‌هان قرار می‌گیرد.

سینمای «ونگ جینگ» در هنگ کنگ

«ونگ جینگ» در یک‌ربع قرن گذشته، نقش مهمی در سینمای هنگ کنگ ایفا نموده است. او با بهره‌گیری از عناصر سینمای هالیوود توانسته است سینمای هنگ کنگ را تجاری کند.
او از نخستین کارگردان‌هایی بود که به سراغ آثار کمیک رفت و تلاش کرد از دل آنها قصه‌ای برای ساختن فیلم بیرون بکشد و در این راه نیز موفق بود.

فیلم استاد جدید فرقه‌ کونگ‌ فو را چطور ببینیم؟

کافه مدیا تلاش کرده است علاقمندان به ژانرهای مختلف آثار سینمایی گستره متنوعی از فیلمها و انتخاب ها را در سبد خود داشته باشند. ژانر پرطرفدار اکشن هم در کافه مدیا مورد توجه ویژه بوده است. شما می توانید فیلم استاد جدید فرقه و بسیاری از آثار دیگر در ژانر اکشن از جمله داستان پلیس: حبس، ایپ من: استاد کونگ فو و فیلم ترول را در کافه مدیا با زیرنویس چسبیده و بدون دردسر همراه با کیفیت HD تماشا کنید.