فیلم قطار سریع‌السیر داستان آدم‌کش‌هایی که سوار یک قطار هستند

شاید بارها قطارهای پر سرعت ژاپنی را در فیلم‌ها یا مستندهایی که در این باره ساخته می‌شوند دیده باشیم، قطارهایی که سرعتی بیشتر از 400 کیلومتر در ساعت دارند و فاصله‌های هزار کیلومتری را هر روز برای بردن و آوردن مسافران در اقصی نقاط ژاپن طی می‌کنند. اما حالا تصور کنید که در یکی از این قطارها چندین قاتل حرفه‌ای حضور داشته باشند و هر یک تلاش می‌کند نقشه‌ی دیگری را خنثی کند.
فیلم قطار سریع‌السیر فیلمی اکشن و هیجان‌انگیزی با چاشنی طنز است که حضور تبهکارانی حرفه‌ای را در یک قطار روایت می‌کند. افرادی که هر یک با هدفی خاص سوار این قطار شده‌اند اما دست سرنوشت آنها را مقابل هم قرار داده است.
فیلم قطار سریع السیر محصول سال 2022 سینمای هالیوود است و در آن بازیگرانی همچون «برد پیت»، «جویی کینگ» و «آرون تیلور جانسون» حضور دارند. این فیلم با بودجه‌ی 85 میلیون و 900 میلیون تومان ساخته شد و با فروش در گیشه و شبکه‌ی خانگی توانست 234 میلیون دلار فروش داشته باشد.

از بدلکاری تا کارگردانی

نکته‌ی جالب درباره‌ی فیلم قطار سریع السیر حضور دو دوست قدیمی یکی در مقام بازیگر و دیگری در مقام کارگردان است. «برد پیت» و «دیوید لچ» سالهاست که با هم دوست هستند و دوستی آنها بیش از دو دهه قدمت دارد.
نخستین بار آنها در فیلم «باشگاه مشت‌زنی» با هم دوست شدند و «لچ» بدلکار «برد پیت» بود. این همکاری ادامه یافت و آنها در فیلم‌های دیگری همچون «تروی»، «یاران اوشن» و «خانم و آقای اسمیت» نیز با هم همکاری کردند و در همه‌ی این فیلم‌ها «لچ» در صحنه‌هایی که نیاز به بدلکاری داشت حضور می‌یافت.
از این نظر دیوید لچ را باید الگوی مرد خستگی‌ناپذیر سینمای هالیوود دانست، مردی که از بدلکاری شروع کرد و سرانجام توانست به کارگردانی برسد و بازیگر محبوبش در فیلم او نقش‌آفرینی کند. او پیش از این نیز حضور خوبی در گیشه داشته است و فیلم «جان ویک» را در سال 2014 به روی پرده برده است.

اقتباس از رمانی ژاپنی

فیلم قطار سریع السیر اقتباسی از رمانی ژاپنی به نام ماریا سوسکه است که نویسنده‌ی آن ایساکا کوتارو است. این نویسنده پیش از این دو رمان دیگر نوشته بود که یکی از آنها «آدم‌کش» نام داشت که از روی آن نیز اقتباس و فیلمی شاخته شد.

نگاهی کوتاه به فیلم قطار سریع‌ السیر

فیلم روندی کند و آهسته دارد و تماشاگر در جریان فیلم آرام آرام با جزئیات و روابط میان آنها آشنا می‌شود. در فیلم شاهد آن هستیم که تعدادی مسافر در یک قطار حضور دارند که ظاهرا ارتباطی به هم ندارند. اما مخاطب با اندکی حوصله و پیگیری داستان آرام آرام وارد فضای داستان می‌شود.
شروع فیلم با صحنه‌ای از بیمارستان آغاز می‌شود و مردی را می‌بینیم که بر سر بالین پسرش نشسته است. صبح آن روز پسر این مرد از پشت بام به پایین افتاده است و این اقدام از سوی عده‌ای تبهکار برای سر کیسه کردن پدر انجام شده است. در بیمارستان پدر پیامکی دریافت می‌کند و برای دادن پول مورد مطالبه‌ی تبهکاران وارد قطار سریع‌ السیری می‌شود.
البته او در این قطار تنها نیست و تبهکاران دیگری نیز با نام‌های مستعار سوار این قطار هستند و هر یک از آنها به فکر انجا ماموریت و گرفتن انتقام است.
فیلم قطار سریع السیر با بهره‌گیری از بازیگران سرشناس و البته اهالی موسیقی همچون «بنیتو مارتینز» مشهور به «بد بانی» توانسته است بسیاری از مخاطبان را در سینما سر ذوق آورد.

فیلم قطار سریع السیر را چطور ببینیم؟

کافه مدیا به عنوان یک پلتفرم VOD و به روز ایرانی فیلم قطار سریع السیر را برایتان با کیفیت HD و زیرنویس فارسی آماده کرده است تا از تماشای آنلاین لذت ببرید.

در کافه مدیا تلاش کرده ایم برای انواع سلایق در ژانرهای مختلف سینمایی سبد متنوعی از انتخابهای ممکن را فراهم کنیم. اگر علاقمندان به ژانر هیولایی هستید شما را به تماشای فیلم ترول دعوت میکنیم، چنانچه دوست دارید بعد از ظهری از اوقات فراغتتان را با فیلمی حماسی و تاریخی بگذرانید کافه مدیا با فیلمهایی شبیه فیلم گلادیاتور میزبان شما است و اگر همراه فرزندتان میخواهید به تماشای کارتون بنشینید کافه مدیا افتخار دارد شما را به تماشای بچه رئیس: کسب و کار خانوادگی دعوت کند. در ژانرهای مختلف سینمایی در کافه مدیا تلاش کرده ایم با فیلم هایی مثل گانگستر آمریکایی، مردان کمپانی و حال همه خوب است میزبانی باشیم در خود نام مخاطب ایرانی و خانواده ایرانی.