فیلم لحظه انتقام قاتلی که در زمان سفر می‌کرد

دوستداران هنر هفتم و علاقه‌مندان به فیلم‌های ژانر معمایی و جنایی همیشه با دیدن برچسب «معمایی» برخی فیلم‌ها به یاد شرک هولمز و دستیارش واتسن می‌افتند که می‌کوشیدند معماهای حل نشدنی را به سرانجام برسانند.

اگر به نسخه‌ی معاصرتری بخواهیم رجوع کنیم باید از فیلم «هفت» دیوید فینچر یادی کنیم که نسخه‌ی معرکه‌ای از فیلم‌های معمایی بود با بازی اسطوره‌هایی همچون «مورگان فری‌من» و «برد پیت». فیلمی مملو تعلیق و ارجاع‌های متعدد به کتاب مقدس.

اقتباسی «علمی تخیلی» از فیلم «هفت»

فیلم «لحظه انتقام» نیز فیلمی درباره‌ی قتل است اما این بار قاتل فردی نیست که بتوان آن را دستگیر کرد بلکه فردی است که در زمان سفر می‌کند. البته کاراگاه داستان هم به دنبال کشف رازهای قاتل از طریق کتاب مقدس نیست بلکه برنامه قاتل در گوشه‌ی مجله‌ای نوشته شده است.

برخی منتقدان این فیلم را اقتباس ضعیفی از فیلم «هفت» دانسته‌اند اما باید توجه داشت که آن فیلم ریشه در واقعیت داشت و به هیچ وجه به فیلم‌های «علمی-تخیلی» مرتبط نمی‌شد.

ساخت فیلم «لحظه انتقام» که با عنوان «تیک‌تیک ساعت» نیز ترجمه شده است، با بودجه‌ی اندک شش میلیونی در سال 2010 در لوئیزیانا آغاز شد و در سال 2011 از طریق شبکه نمایش خانگی در آمریکا توزیع شد و توانست رتبه‌ی خوبی را بدست آورد و نظر منتقدان را به خود جلب کند.

فیلم لحظه انتقام ماجرای گزارشگری در تعقیب قاتل زنجیره‌ای

داستان در سال 1999 و با صحنه‌ی قاتلی که زنی را می‌کشد و فرزندش را با خود می‌برد آغاز می‌شود. در ادامه فیلم به سال 2011 فلش بک می‌زند و شاهد آن هستیم که لوئیس، گزارشگر صفحه‌ی حوادث‌، با بحران خانوادگی مواجه است و زندگی‌ خانوادگی‌اش در آستانه‌ی فروپاشی است. او عاشق پسرش است اما فرزندش تحت سرپرستی همسرش قرار دارد که از او جدا شده است.

از سوی دیگر لوئیس قصد دارد کتابی بنویسد اما شرایط بحرانی خانواده‌اش به او تمرکز لازم برای نوشتن نمی‌دهد و از پیشنهاد کرسی تدریس در دانشگاه را نیز رد می‌کند. همچنین رابطه‌اش با دختری که به تازگی با او آشنا شده چندان خوب پیش نمی‌رود و در مخمصه‌ای عجیب گیر افتاده است.

او که از رفتارش با نامزدش دچار عذاب وجدان شده به خانه‌اش می‌رود اما آنجا با صحنه‌ی سلاخی دختر مواجه می‌شود.

قاتلی با برنامه‌ی از پیش مشخص

لوئیس که موفق به دیدن قاتل شده به تعقیب او می‌رود اما در یکی از پس کوچه‌ها او را گم می‌کند و در آنجا مجله‌ای پیدا می‌کند که در آن برنامه‌ی زمانبندی برای قتل افراد دیگری آمده است. او تلاش می‌کند آنها را نجات دهد اما قتلی رخ نمی‌دهد و وقتی به پلیس مراجعه می‌کند متوجه می‌شود که پلیس او را مظنون به قتل دختر می‌داند.

در ادامه لوئیس از طریق یکی از دوستانش در اداره‌ی پلیس موفق به انگشت‌نگاری مجله می‌شود و متوجه می‌شود این اثر انگشت به پسری تعلق دارد که در محل نگهداری یتیمان نگهداری می‌شود.

بازیگر اسکاری در فیلم لحظه انتقام

فیلم «لحظه انتقام» گرچه با بودجه‌ای اندک و بازیگران اندکی ساخته شده اما حس تعلیق فراوانی دارد که برای مخاطب لذتبخش است، مخصوصا نیم ساعت آغازین فیلم. همچنین نباید بازی عالی کوبا گودینگ جونیور را در این فیلم فراموش کنیم که به خوبی حس سرگردانی و تعلیق را به مخاطب القا می‌کند.

گودینگ جونیور که زندگی سختی را تجربه کرده است نقش‌های موفقی در فیلم‌های هالیوودی داشته و حتی موفق به دریافت جایزه‌ی اسکار بازیگر مکمل مرد شده است.

«لحظه انتقام» را چطور ببینیم؟

این فیلم معمایی و جنایی را می‌توانید در رسانه کافه مدیا به طور رایگان و با بهترین کیفیت تماشا کنید. کافه مدیا به عنوان یک بستر VOD این امکان را در اختیار شما قرار داده است تا سینمای خود را به خانه ببرید و فیلم‌های محبوب‌تان را در سانس دلخواه و همراه خانواده یا به تنهایی تماشا کنید.