فیلم جهنم تبهکاران؛ رستاخیز استاد تمام آیکیدو در شرق اروپا

فیلم جهنم تبهکاران ) Born to Raise Hell) که با عنوان «متولد جهنم» نیز ترجمه شده است، فیلمی اکشن و پُر از صحنه‌های زد و خورد با بازی استیون سیگال، استاد تمام ورزش آیکیدو است. تماشای این فیلم برای علاقه‌مندان به آیکیدو و هنرهای رزمی خالی از لطف نخواهد بود.

ملاقات استیون سیگال و آیکیدو در سرزمین سامورایی‌ها

استیون سیگال در جوانی به ژاپن سفر کرد و خیلی سریع در سرزمین سامورایی‌ها از شیفتگان ورزش آیکیدو شد. استیون سیگال در بیش از 40 فیلمی که از سال 1988 در آنها ایفای نقش کرده همواره از این سبک هنرهای رزمی در مبارزات خود استفاده کرده و در بین طرفداران این رشته از محبوبیت خاصی برخوردار است و همچون بروس‌لی به دلیل اشاعه‌ی ورزش کونگ‌فو مورد توجه قرار دارد.

آیکیدو هنر جا خالی دادن در زمان حمله

آیکیدو از ورز‌ش‌های رزمی ژاپنی است که در اواخر قرن نوزدهم توسط اوشیبا ابداع شد و از آن پس در سرزمین آفتاب گسترش یافت. این ورزش بر خلاف دیگر هنرهای رزمی که تکنیک‌ها و فنون تهاجمی دارند بر پایه استفاده کردن از نیروی حریف در زمان حمله یا جا خالی دادن به وقت حمله حریف طراحی شده است. از این نظر بر خلاف دیگر ورزش‌های رزمی، ورزشکاران این رشته ورزشی صرفا در مواقع خطر و نجات دیگران از آن استفاده می‌کنند و مولفه‌ی مثبتی برای این ورزش محسوب می‌شود و طرفداران بسیاری در جهان دارد.

مامور اینترپُل در شرق اروپا

در فیلم جهنم تبهکاران استیون سیگال در نقش مامور اینترپُل برای ردیابی یک گروه قاچاق اسلحه و مواد مخدر در شرق اروپا به رومانی می‌رود. شرق اروپا به دلیل قاچاق مواد مخدر، اسلحه و انسان همواره نقش لانه‌ی جرم و فساد را فیلم‌های آمریکایی داشته است و در این فیلم نیز با چنین ماجرایی مواجه هستیم.

استیون سیگال به عنوان مرد قانون، در حین انجام بازجویی از سرکرده‌ی یک باند قاچاقچی اسلحه، مورد حمله‌ی گروه دیگری قرار می‌گیرد و در این جریان دوستش کشته می‌شود. استیون سیگال سرشار از خشم در پی گرفتن انتقام از دوستش بر می‌آید و از اینجاست که صحنه‌های اکشن و زدو خورد و در فیلم آغاز می‌شود.

استاد ورزش‌های رزمی و فیلمنامه‌نویسی

فیلم جهنم تبهکاران از فیلم‌هایی است که با بودجه‌ی اندک، 10 میلیون دلار، ساخته شده است. از نکات قابل توجه فیلم، فیلمنامه‌نویس آن است که از قضا استیون سیگال است. این فیلم در بخارست رومانی فیلمبرداری شد و اکران اولیه آن در ژاپن، زادگاه ورزش آیکیدو، انجام شد.

فیلم جهنم تبهکاران را لورو دیوید کارگردانی کرده است. لورو دیوید، در مقام کارگردان و نویسنده و تهیه‌کننده و بازیگر از علاقه‌مندان به هنرهای رزمی است و یکی از کارگردان تاثیرگذار در معرفی هنرهای رزمی و آوردن آن به روی پرده‌ی نقره‌ای محسوب می‌شود. او در جوانی تحت تاثیر بزرگان هنرهای رزمی بود و به اساتید این رشته‌ی ورزشی احترام خاصی قایل بود.

او پس از سالها تلاش در سریال‌ها و فیلم‌های تلویزیونی سرانجام توانست در سال 2010 فیلم جهنم تبهکاران را کارگردانی کند که موفیقت بزرگی برای او محسوب می‌شد. استیون سیگال از بازیگران مورد علاقه‌ی اوست زیرا پس از ساخت این اثر، این استاد هنرهای رزمی در دیگر فیلم‌های این کارگردان حضور دارد.

در این فیلم 98 دقیقه‌ای استیون سیگال، درن شهلوی، دی نیل مارک، جورج ریمز و کلودیو بلونت به هنرمندی پرداخته‌اند.

جهنم تبهکاران را چطور ببینیم؟

این فیلم جذاب و اکشن سینمایی را می‌توانید در سایت کافه مدیا به طور رایگان و با بهترین کیفیت تماشا کنید. کافه مدیا به عنوان یک بستر  VOD این امکان را در اختیار شما قرار داده است تا سینمای خود را به خانه ببرید و فیلم‌های محبوب‌تان را در سانس دلخواه و همراه خانواده یا به تنهایی تماشا کنید.