فیلم تعلقات شخصی اقتباسی از داستانی کوتاه از کتاب شیطان‌شناسی

فیلم تعلقات شخصی محصول 2008 است و این درام عاشقانه را دیوید هلندر کارگردانی کرده است. هلندر فیلمش را از داستان کوتاهی به نام عمارت روی تپه اقتباس کرده است. داستانی کوتاه از مجموعه داستان شیطان شناسی به قلم ریک مودی.

زمان اکران فیلم مصادف بود با سیل شهر آیووا در سال 2008 و مجموعه عوامل سازنده فیلم تصمیم گرفتند اولین اکران فیلم و درآمد حاصل از آن را به کمک به سیل زدگان اختصاص دهند. از جمله ستارگان فیلم می توان به نامهایی مانند اشتون کوچر، میشل فایفر و کتی بیس اشاره کرد.

درباره ریک مودی نویسنده داستان عمارت روی تپه

ریک مودی سال 1961 در ماه اکتبر روز هیجدهم به دنیا آمد. در ایالات متحده او را به عنوان نویسنده داستان کوتاه و نویسنده رمان میشناسند. از معروفترین آثار اون می توان به رمان طوفان یخ اشاره کرد که از آن استقبال زیادی شده است. انگ لی در مقام کارگردان فیلمی را بر اساس این رمان ساخته است. سال 1999 مجله نیویورکر از ریک مودی به عنوان یکی از با استعدادترین نویسندگان جوان آمریکا یاد کرد و در فهرست بیست نویسنده قرن بیست و یکم از نام او یاد کرد. از جمله آثار این نویسنده می توان به این عناوین اشاره کرد:

طوفان یخ

آمریکای بنفش

چهار انگشت مرگ

هتل آمریکای شمالی

پیوند عاطفی قلبهای شکسته در فیلم تعلقات شخصی

رنج‌های عاطفی همیشه زمینه‌ای برای تغییراتی بوده‌اند که تاریخ زندگی اجتماعی و شخصی را به دو قسمت بعد و قبل از خود تقسیم میکنند. این تغییر و تقسیم ممکن است از جنس تغییرات فاجعه بار باشد یا از جنس بهبود و رشد. در داستان فیلم تعلقات شخصی ما شاهد تکاپوی والتر به عنوان کشتی گیری جوان هستیم که با عوارض مرگ تراژیک خواهرش دست و پنجه نرم می‌کند. او که حالا به عنوان یک تبلیغات چی لباس مبدل پوشیده و بیرون یک فست فود با لباس مرغ تبلیغات انجام میدهد با زنی زیبا و بزرگتر از خودش به نام لیندا آشنا میشود که او هم در سمت مقابل رنجهای فراوانی را تجربه کرده است. همسر الکلی او در یک بار کشته شده و پسری کر و لال هم دارد که در بن بست خشم ناشی از این قتل گرفتار شده است. لیندا، کلی و والتر سه ضلع روایتی هستند که دیوید هلندر در چهارچوب زندگی و ارتباط آنها داستان خود را روایت میکند.

درباره میشل فایفر بیوه جذاب فیلم

اهل ایالات متحده آمریکا است و در دهه هشتاد و نود از پرکارترین بازیگران سینمای آمریکا بوده است. میشل ماری فایفر جوایز زیادی را هم کسب کرده که به عنوان مثال می توان به جایزه گلدن گلوب و جایزه فیلم آکادمی بریتانیا در میان آنها اشاره کرد. در فهرست افتخارات او می توان به نامزدی برای 3 جایزه اسکار هم اشاره کرد.

فایفر در مسیر بازیگری خود تلاش فراوانی کرد تا در کلیشه زنان جذاب و تکرار این نقش گرفتار نشود. در این مسیر او حتی به سراغ نقش‌های گانگستری هم رفت و در میان این طیف نقشها بازی او در شمایل الویرا هنکوک ماندگار شد. او از پردرآمدترین بازیگزان زن در دهه نود بود. جالب است بدانید او چند بار توسط چند نشریه به عنوان یکی از زیباترین زنان جهان معرفی شده است و در سال 2007 در پیاده روی مشاهیر هالییود موفق به دریافت یک ستاره شد.

فیلم تعلقات شخصی را چطور ببینیم؟

کافه مدیا به عنوان یک پلتفرم VOD فیلم تعلقات شخصی را با کیفیت HD و دوبله فارسی در دسترس شما قرار داده است. ما در کافه مدیا تلاش کرده ایم آثار ماندگار سینما را بیرون از پرده نقره ای مهمان خانه شما کنیم. فیلم مورد نظرتان را انتخاب کنید و تنها با یک کلیک در کافه مدیا از دیدن آن لذت ببرید.