فیلم نگهبان باغ وحش با حضور راکی در ماجرایی عاشقانه

فیلم نگهبان باغ وحش فیلمی خانوادگی در ژانر کمدی و فانتزی است که ماجرای نگهبانی را روایت می‌کند که پس از شکست عشقی تلاش می‌کند با کمک و توصیه‌‌‌ی حیوانات باغ وحش و یادگیری راه و روش عاشقی از آنها پاسخ مثبت را از نامزد سابقش بگیرد.

فیلم نگهبان باغ وحش محصول «کلمبیا پیکچرز» است که در زمان اکرانش توانست نزدیک به 170 میلیون دلار فروش داشته باشد. «کلمبیا پیکچرز» در رقابت با کمپانی‌های بزرگی همچون «والت دیزنی» و «دریم ورکس» توانست فیلمنامه‌ی این اثر را به قیمت دو میلیون دلار خریداری کند و کار ساخت فیلم را از سال 2009 آغاز کرد. تمام صحنه‌های این فیلم در بوستون و ماساچوست آمریکا فیلمبرداری شده است.

قصه‌ی عاشق شدن نگهبانِ حیوانات

شاید تصور اینکه حیوانات یک باغ وحش دست به دست هم دهند و راه و رسم عاشقی را به انسانی بیاموزند، در ابتدا ایده‌ای خام و دور از ذهن باشد اما در فیلم نگهبان باغ وحش این واقعه رخ می‌دهد.

گریفین (شخصیت اصلی داستان) وقتی با پاسخ منفی نامزدش مواجه می‌شود به دنیای حیوانات پناه می‌برد و تلاش می‌کند با گذراندن زندگی‌اش در کنار حیوانات گذشته را فراموش کند. گریفین در این کار موفق می‌شود و به کارمندی نمونه و مهربان با حیوانات باغ وحش تبدیل می‌شود. اما پنج سال بعد در جریان مراسمی او قرار است با نامزد سابقش رویارو شود و در اینجاست که حیوانات باغ وحش وارد عمل می‌شوند و با انتقال تجربیات خود می‌کوشند او را به نامزد سابقش نزدیک کنند و ماجرای تلخ گذشته را به داستانی شیرین مبدل کنند.

حضور راکی در فیلم کمدی

شاید شنیدن نام سیلوستر استالونه در فیلم نگهبان باغ وحش آن هم در مقام صدا پیشه، مایه‌ی شگفتی بسیاری از دوستداران سینما باشد که او را سالیان سال با دستکش‌های بوکس و حضورش در فیلم‌های اکشن به یاد دارند. اما او در فیلم نگهبان باغ وحش صدا پیشه‌ی شیر باغ وحش است.

جمعی از مشهورترین بازیگران هالیوود به جای حیوانات در فیلم نگهبان حیوانات صداپیشگی کرده‌اند که از جمله آنها می توان به «نیک نولتی» در نقش گوریل، «آدام سندلر» در نقش میمون و «سیلوستر استالونه» در نقش شیر اشاره کرد. این صداهای آشنا موجب شده تماشاگر با این حیوانات احساس غریبی نکند! جنس حضور حیوانات حاضر در فیلم گرچه مشابه نمونه‌های فیلم‌های قبلی است که بازیگران هالیوود در آنها صدا پیشگی کرده‌اند اما تجربه‌ی منحصر به فرد و جالبی است زیرا شخصیت‌ها هر یک دغدغه‌های عاشقی خود را می‌گویند و داستان زندگی خود را برای گریفین بازگو می‌کنند.

شباهت سناریوی «بر باد رفته» و فیلم نگهبان باغ وحش

شاید فیلم نگهبان باغ وحش چندان با مزاق برخی منتقدان جور در نیامده اما باید توجه داشت که این فیلم خانوادگی و با هدف گذران ساعتی مفرح در کنار خانواده ساخته شده است و نباید از آن توقع تماشای فیلمی با شاخص‌های کارگردانان بزرگ سینما را داشت.

در فیلم نگهبان باغ وحش با فرمولی کلیشه‌ای مواجه هستیم که همانا عشق است. عشق به فردی که در نگاه اول تصور می‌کنیم درست اما با گذشت زمان متوجه می‌شویم انتخاب اشتباهی بوده است و در این مدت از کسی که در کنار ما بوده غافل شده‌ایم. شاید یکی از برجسته‌ترین آثار سینمایی با این فرمول «بر باد رفته» باشد. در آن فیلم «اسکارلت» ( با بازی ویون لی) سالها تصور می‌کرد «اشلی» عاشق اوست اما در پایان متوجه می‌شود او هیچ علاقه‌ای به او نداشته و در عوض این «رت باتلر» بوده که عاشق او بوده است.

فیلم نگهبان باغ وحش را چطور ببینیم؟

این فیلم کمدی و خانوادگی را می‌توانید در سایت کافه مدیا به طور رایگان و با بهترین کیفیت تماشا کنید. کافه مدیا به عنوان یک بستر VOD این امکان را در اختیار شما قرار داده است تا سینمای خود را به خانه ببرید و فیلم‌های محبوب‌تان را در سانس دلخواه و همراه خانواده یا به تنهایی تماشا کنید.