فیلم سریعتر فیلمی اکشن با چاشنی انتقام

فیلم سریعتر درامی در ژانر اکشن با موضوع گرفتن انتقام از قاتلان برادر است. در فیلم سریعتر دواین جانسون، ستاره‌ی سابق مسابقات کشتی کج آمریکا، حضور دارد که بر جذابیت‌های فیلم افزوده است، به طوری که مخاطب با دیدن چهره‌ی او در پوستر فیلم می‌تواند حدس بزند که قرار چه فیلمی را مشاهده کند.

«راننده»‌ در پی انتقام

«راننده» با بازی دواین جانسون، پس از گذراندن ده سال حبس از زندان آزاد می‌شود و فقط یک انگیزه دارد؛ گرفتن انتقام از قاتلان برادرش. همزمان با آزادی او دو نفر ماموریت پیدا می‌کنند تا «راننده» را بکشند.

«راننده» که ده سال پیش به همراه برادرش در سرقت مسلحانه از بانک حضور داشت اما به دلیل نارو زدن آدم‌های پشت پرده، برادرش کشته شد و او به زندان افتاد. اما حالا با آزادی از زندان فقط به انتقام از کسانی است که برادرش را کشتند و ده سال از زندگی او را پشت میله‌های زندان تباه کردند.

فیلم‌نامه بسیار سر راست است و پیچیدگی خاصی ندارد و از این در نامگذاری شخصیت‌ها بسیار مشهود است و شخصیت اول داستان اصلا نامی ندارد و «راننده» خطاب می‌شود. اما همزمان کارگردان تلاش کرده است به ابعاد شخصیتی شخصیت اصلی بپردازد و صحنه‌هایی از کودکی او در فیلم به نمایش در می‌آید.

«راک» ستاره‌ای به دنبال تثبت جایگاهش در سینما

سالها پیش چارلی‌چاپلین در پاسخ به خبرنگاری که از او پرسیده بود قصد دارد در سینما جای چه کسی را بگیرد، عنوان کرده بود به دنبال پیدا کردن جایگاه خودش در سینماست و قرار نسیت جا پای دیگری بگذارد. حکایت این روزهای دوانی جانسون (مردی که در گذشته‌ای نه چندان دور ستاره‌ی کشتی‌کج بود) نیز این چنین است.

چند سال پیش وقتی دواین جانسون معروف به «راک» از دنیای کشتی کج خداحافظی کرد و وارد عرصه‌ی سینما شد، بسیاری از اهالی سینما معتقد بودند او قرار است جای ستاره‌ی سینمای اکشن «آرنولد» را تصاحب کند و جا پای او بگذارد. اما ادامه فعالیت او حضورش در فیلم‌های خانوادگی (با مایه‌ی کمدی و فانتزی) و اکشن نشان داد که او مسیر دیگری را دنبال می‌کند.

انتقام‌گیرنده‌ای کم‌حرف در فیلم سریعتر

در فیلم سریع‌تر دواین جانسون نقش مردی را بازی می‌کند که تشنه انتقام است و بر سر این کار با هیچ‌کس شوخی ندارد. سریع‌تر فیلمی است که با تماشاگرش تعارف ندارد و از همان ابتدا به او می‌گوید که قرار است یک اکشن کاملا کلاسیک با همان قواعد سنتی را تماشا کند.

«راننده» در فیلم «سریع‌تر» دیالوگ‌های محدودی دارد و شاید تعداد دیالوگ‌هایش به تعداد انگشتان دو دست هم نرسد. این نشان می‌‌دهد که شخصیت اصلی داستان فقط به دنبال یک هدف است و آن کشتن قاتلان برادرش است.

انصراف سلما هایک از فیلم سریعتر

از نکات جالب توجه این فیلم سریع‌تر انصراف دو نفر از عوامل اصلی آن است. در سال 2009 اعلام شد که قرار است فیل ژانو این اثر را کارگردانی کند اما چند ماه بعد او انصراف داد و جورج تیلمن جانشین او شد.

همچنین ابتدا اعلام شد که سلما هایک، ستاره‌ی مکزیکی هالیوود، قرار است در این فیلم حضور داشته باشد اما فقط یک هفته مانده به فیلمبرداری، او از حضور در فیلم انصراف داد و دلیل آن تداخل در دیگر برنامه‌های کاری او اعلام شد و کارلا گاگینو جانشین او شد.

از دیگر نکات جالب فیلم سریع‌تر صحنه‌ی فیلمبرداری زد و خورد در سرویس بهداشتی است. دواین جانسون برای فیلمبرداری این صحنه دو روز تمام مشغول یادگیری فنون «52 بلوک» بود که نام روش مبارزه‌ای خاص در زندان‌ وست کوست است.

«سریع‌تر» فیلمی آمریکایی است که تمام صحنه‌های آن در کالیفرنیا فیلمرداری شده است و هزینه‌ی ساخت آن 24 میلیون دلار اعلام شده است. این فیلم در مدت اکران خود توانست 35 میلیون دلار فروش داشته باشد.

«سریع‌تر» را چطور ببینیم؟

این فیلم جذاب و اکشن سینمایی را می‌توانید در رسانه کافه مدیا به طور رایگان و با بهترین کیفیت تماشا کنید. کافه مدیا به عنوان یک بستر VOD این امکان را در اختیار شما قرار داده است تا سینمای خود را به خانه ببرید و فیلم‌های محبوب‌تان را در سانس دلخواه و همراه خانواده یا به تنهایی تماشا کنید.