«حال همه خوب است»؛ اما تو باور نکن

فیلم حال همه خوب است درامی عاطفی است با بازی درخشان رابرت دنیرو که کرک جونز کارگرانی آن را بر عهده داشته است. این فیلم در سال 2009 اکران شد. نکته‌ی جالب درباره‌ی این فیلم حضور جوزپه تورناتوره در جایگاه فیلمنامه‌نویس این اثر سینمایی است.

جوزپه تورناتوره؛ نامی که فراموش نمی‌شود

جوزپه تورناتوره از آن کارگردانان گزیده‌کار ایتالیایی است که در نزدیک به چهار دهه فعالیت سینمایی تنها 10 فیلم ساخته است. فیلم‌های مهم او همچون «سینما پارادیزو» و «تشریفات ساده» از جمله بهترین آثار ماندگار سینمایی شناخته می‌شود.

او در سال 1990 فیلم حال همه خوب است را به روی پرده برد اما در سال 2008 ( 18 سال پس از ساخت نخستین نسخه‌ی این فیلم) کرک جونز بار دیگر این اثر سینمایی را با بازی رابرت دنیرو کارگردانی کرد و توانست نظر موافق بسیاری از منتقدان را جلب کند.

فیلم حال همه خوب است راوی حسرت نشستن دور یک میز

ماجرای فیلم حال همه خوب است به زندگی مردی اختصاص دارد که بازنشسته‌ی شرکت کابل‌سازی است و به بیماری قلبی مبتلاست. فرانک، شخصیت اصلی داستان با بازی رابرت دنیرو، مردی 60 ساله‌ است و به تازگی همسرش را از دست داده است تصمیم می‌گیرد به رغم توصیه‌ی پزشک مبنی بر عدم مسافرت به خانه‌ی فرزندانش سفر کند. فرزندانش در شهرهای دور زندگی می‌کنند اما او این خطر را می‌پذیرد و در این سفر اودیسه‌وار به مرور گذشته و وضعیت فعلی فرزندانش می‌پردازد و واقعیت‌های تلخ وشیرینی را تجربه می‌کند.

فیلم حال همه خوب است حکایت زندگی پیرمردی که آرزو دارد بچه‌هایش را دور یک میز ببیند و حضورشان را حس کند. در طول این سفر با حقایق تلخی رو‌به‌رو می‌شود که زندگی گذشته‌اش را به چالش می‌کشد. به این موضوع پی می‌برد که اشتباهات جبران ناپذیری انجام داده که زندگی کنونی بچه‌هایش را تحت تأثیر قرار داده یا انتظاراتی از آنها داشته که در حد توانشان نبوده و….

سکانس طلایی فیلم حال همه خوب است

در سکانسی از فیلم حال همه خوب است می‌بینم که شخصیت اصلی فیلم خواب کودکی بچه‌هایش را می‌بیند که همراه با آنها دور یک میز نشسته و فرزندانش در حال مواخذه‌ی او به دلیل انتظارات نابجایش هستند. تصویر سیم‌های تلفن که روی تصاویرشان صدای بچه‌ها را می‌شنویم بسیار فوق‌العاده است و نکته‌ی جالب اینجاست که شخصیت اصلی داستان بازنشسته‌ی شرکت کابل‌سازی است. او در شرکتی کار می‌کرده که به تولید سیم مشغول بوده و یکی از موارد مصرف سیم در مخابرات و ارتباط میان انسان‌هاست، این در حالی است که شخصیت اصلی داستان عاجز از ارتباط با فرزندانش بوده است.

دیالوگ طلایی فیلم

شخصیت اصلی فیلم حال همه خوب است فرانک نام دارد. او در رستورانی با پیرمرد 94 ساله‌ای وارد گفت‌و‌گو می‌شود. او خطاب به فرانک می‌گوید: «من سه فرزند و شش نوه دارم. خیلی سرشون شلوغه. حتی برای صحبت با من هم وقت ندارند. می‌خواستم یک قرار ملاقات ترتیب بدم. هر کدومشون یک جایی گم و گور شدند. اونها به کسی احتیاج ندارند. آدم‌ها عوض شدن، زندگی عوض شده. امروز با یکی دست میدی بعد باید 5 تا انگشتت رو بشمری ببینی هنوز سر جاش هست یا نه!»

فیلم «حال همه خوب است» با بودجه‌ی 21 میلیون دلار ساخته شد و تمام فیلمبرداری‌های آن در استمفورد انجام شده است. رابرت دنیرو به دلیل بازی تاثیربرانگیر و دیدنی در این فیلم برنده‌ی جایزه‌ی بهترین بازیگر جشنواره‌ی فیلم هالیوود شد.

فیلم حال همه خوب است را چطور ببینیم؟

این درام عاطفی را می‌توانید در رسانه کافه مدیا به طور رایگان و با بهترین کیفیت تماشا کنید. کافه مدیا به عنوان یک بستر VOD این امکان را در اختیار شما قرار داده است تا سینمای خود را به خانه ببرید و فیلم‌های محبوب‌تان را در سانس دلخواه و همراه خانواده یا به تنهایی تماشا کنید. در کافه مدیا هدف ما این است که تنها با یک کلیک مخاطبان بتوانند جادوی هنر هفتم را به خانه ببرند و از تماشای آثار مورد علاقه خود لذت ببرند.