فیلم بلو ریج: تجربه‌ی تعلیق در منظره‌های بکر و به یادماندنی

در فیلم بلو ریج شاهدیم که وقوع قتل، بالا گرفتن اختلافات خانوادگی میان دو خانواده‌ی سرشناس و انجام تحقیقات برای یافتن قاتل نظم روزمره در منطقه‌ی Blue Ridge را مختل می‌کند و کلانتر جاستین وایز وارد عمل می‌شود تا این این قائله را به پایان برساند.

اگر از دوستدارن فیلم‌های جنایی و اکشن هستید یا هنوز هم از تماشای فیلم‌های وسترن دهه‌ی 60 لذت می‌برید و ژانر از نوستالژی‌های شما محسوب می‌شود، فیلم خوش‌ساخت و هیجان‌انگیز بلو ریج را از دست ندهید.

بلو ریج، فیلمی کاملا خانوادگی و از بهترین فیلم‌های ساخته شده‌ی در سال‌های اخیر سینما در ژانر هیجانی معمایی است که با بودجه‌ی اندک و بازیگران نه چندان نام‌ آشنای سینما ساخته شده است.

تعلیق تمام‌نشدنی در فیلم بلو ریج

فیلم بلو ریج به دلیل فضای تعلیق مثال‌زدنی بسیار مورد توجه ببیندگان قرار گرفته است زیرا تا پایان داستان مشخص نیست که قاتل چه کسی است. کلانتر جاستین که در ابتدا تصور می‌شود با قتلی پیش پا افتاده سر و کار دارد با انجام تحقیقات متوجه می‌شود که پرونده‌ی او بسیار پیچیده است.

این فضای تعلیق با موسیقی فیلم در هم آمیخته شده و تا پایان فیلم با مخاطب پیش می‌رود. این مولفه به یکی از ویژگی‌های مهم فیلم بلو ریج تبدیل شده است و مورد توجه بسیاری از منتقدان و بینندگان قرار گرفته است.

بلو ریج کجاست؟

بلو ریج از شهرهای شمالی ایالت جورجیا است که به دلیل مناظر طبیعی بکر و خارق‌العاده هر ساله مقصد بسیاری از گردشگران است. جورجیا به خاطر داشتن چشم‌اندازهای زیبا از زیباترین مکان‌های آمریکا است. ساکنان جورجیا به دلیل مجاورت با این مناظر طبیعی تحسین‌ برانگیز، نیازی به سفر به مناطق دور دست ندارند.

طبیعت بکر و زیبای بلو ریج با جنگل‌های سرسبز درختان سر به آسمان کشیده‌ی کاج و منطقه‌ی حفاظت شده کوهستانی از بهترین مکان‌های مورد انتخاب گردشگران بلو ریج است. تصویر ریزش برگ درختان در فصل پاییز نماهای رنگارنگ منحصربفردی دارند که جذابیت بصری این منطقه را دو چندان می‌کند. بدین هیچ چیز نمی‌تواند بهتر و جذاب‌تر از یک سفر جاده‌ای در جنگل‌های سر به آسمان کشیده‌ نیست.

Blue Ridge در ترجمه‌ی تحت‌اللفظی به معنای خط‌الراس آبی است و اشاره به ستیغ کوهستان‌هایی دارد که از جاده‌های اطراف کوهستان آبی رنگ به نظر می‌رسند. وجه تسمیه این منطقه نیز از اینجا گرفته شده است.

فضای تعلیق فیلم بلو ریج در کنار مناظر بکر فراموش‌نشدنی تماشای این فیلم را به یاد سپردنی می‌کند. همچنین باید به خاطر داشت که این ایالت زیبای آمریکا پیش از محل فیلمبرداری فیلم‌های دیگری همچون داستان ندیمه، مردان کوهستان، پرواز کاردینال و مسیر سبز بوده است.

شخصیت‌های باورپذیر و منظره‌های بکر

از نقاط قابل توجه فیلم بلو ریج شخصیت‌های فیلم هستند که به خوبی در نقش‌های خود فرو رفته‌اند و توانسته‌اند فضای تعلیق فیلم را تا پایان پیش ببرند. جاناتان شیچ (Johnathon Schaech) در نقش کلانتر، سارا لنکستر(Sarah Lancaster) و گراهام گرین (‌Graham Greene) از جمله بازیگران این فیلم هستند.

دیگر مولفه‌ی فیلم موسیقی پُر نوسان فیلم است که با فضاسازی فیلم پیش می‌رود و اوج و فرود دارد. این موسیقی در بزنگاه‌های حساس ریتمی هیجان‌انگیز پیدا می‌کند.

این فیلم 87 دقیقه‌ای را برنت کریستی کارگردانی کرده است که پنجمین اثر او محسوب می‌شود. فیلم بلو ریج محصول شرکت‌‌  INSPو شرکت فیلمسازی سیدنی است که در ایالت جورجیای آمریکا فیلمبرداری شده است.

فیلم بلو بریج را چطور ببینیم؟

فیلم جذاب و اکشن بلو بریج را می‌توانید در رسانه کافه مدیا به طور رایگان و با بهترین کیفیت تماشا کنید. کافه مدیا به عنوان یک بستر  VOD این امکان را در اختیار شما قرار داده است تا سینمای خود را به خانه ببرید و فیلم‌های محبوب‌تان را در سانس دلخواه و همراه خانواده یا به تنهایی تماشا کنید.