فیلم مردان سیاه‌پوش 3 و بازگشت ویل اسمیت به اوج بازیگری

فیلم مردان سیاه‌پوش 3 از سری فیلم‌های اکشن و ماجراجویانه‌ی در ژانر کمدی است که نخستین قسمت آن در سال 1997 اکران شد. این فیلم با حضور بازیگرانی چون ویل اسمیت و تامی لی جونز خیلی سریع مورد توجه مخاطبان قرار گرفت به طوری که به سرعت ساخت دومین سری از این مجموعه آغاز شد. «مردان سیاه‌پوش 2» در سال 2002 روی پرده‌ی سینما رفت اما در گیشه چندان موفق نبود.

فیلم مردان سیاه‌پوش 3 سومین قسمت از این فیلم‌های دنباله‌دار است که با 15 سال فاصله از قسمت نخست در سال 2012 اکران شد و توانست با فروش 630 میلیون دلاری خود اعتبار از دست رفته را جبران کند.

شکستن کلیشه‌ی آدم فضایی‌ها در فیلم‌های هالیوودی

از اتفاقات خوبی که در اوخر دهه‌ی 1990 رخ داد ساخت فیلمی فانتزی دربا‌ره‌ی آدم فضایی‌ها بود. تا پیش از آن آدم فضایی‌ها موجوداتی سیاه و سفید بودند، موجوداتی همچون «ای تی» که از در دوستی با آدم‌ها ارتباط برقرار می‌کردند یا موجوداتی بودند که با حمله‌ی ناگهانی و برق‌آسا قصد تصرف و تصاحب کره‌ی زمین را داشتند.

نخستین قسمت از فیلم «مردان سیاه پوش» با ارائه داستانی جذاب و خلق موجودات فضایی فانتزی که تا پیش از آن نمونه‌ی آن در هیچ فیلمی دیده نشده بود، موفق شد تعریفی جدید در ساخت آثار تخیلی را به سینما عرضه کند که تاثیراتش تا به امروز در بسیاری از فیلم‌های تخیلی هالیوود قابل مشاهده است .

قسمت دوم «مردان سیاه پوش» که ضعف آن صدای بسیاری از منتقدان را در آورده بود، موجب شد ساخت قسمت‌های بعدی در هاله‌ای از ابهام قرار بگیرد.

اما بالاخره در سال 2011 اعلام شد که ساخت قسمت جدید در دستور کار قرار گرفته و بودجه عجیب 225 میلیون دلاری برای آن در نظر گرفته شده است. از دیگر شگفتی‌های این فیلم حضور استیون اسپیلبرگ، از بزرگ‌ترین کارگردانان هالیوود، در مقام تهیه‌کننده‌ی فیلم بود. بری سانفیلد که کارگردان دو قسمت اول این فیلم را بر عهده داشت به عنوان کارگردان سومین قسمت انتخاب شد.

حضور «هیپی‌ها» در فیلم مردان سیاه‌پوش 3

از نکات قابل توجه این فیلم، جذابیت آن برای گروه‌های سنی مختلف دانست. در سری سوم «مردان سیاه‌پوش» شاهد آن هستیم که «مامور جی» برای نجات دوستش «مامور ک» به سال 1969 سفر می‌کند.

با توجه به اینکه بسیاری از مخاطبان امروزی درکی از فضای آمریکای دهه 1960 را ندارند، تصمیم سازندگان برای ایجاد دکورهایی در آن سال و همچنین استفاده از کلمات متداول آن سالها نوعی ریسک محسوب می‌شد اما به دلیل فضاسازی‌های خوب کارگردان بسیاری از جوانان نسل جدید توانستند با فیلم ارتباط بر قرار کنند.

دهه‌ی 1960 سال‌های ظهور گروه‌های موسوم به «هیپی» در جامعه‌ی ایالات متحده است و حضور آنها در فیلم مردان سیاه‌پوش 3 به خوبی به تصویر کشیده شده است. همچنین سازندگان از شیوه‌ی زندگی مردم در آن دوران و ایجاد صحنه‌های طنز غافل نشده‌اند که روی هم رفته لحظات نابی را برای تماشاگر به ارمغان آورده است.

ویل اسمیت و هنر بازیگری

حضور قدرتمند ویل اسمیت در سومین قسمت از فیلم «مردان سیاه‌پوش» تحسین‌های بسیاری را برانگیخته است. اسمیت در مقایسه با سال‌هایی که در قسمت اول و دوم «مردان سیاه‌پوش» حضور داشت، تبدیل به ستاره‌ای پول‌ساز برای هالیوود شده و کیفیت بازیگری‌اش هم نسبت به گذشته پیشرفت زیادی داشته است.

در فیلم «مردان سیاه‌پوش 3» زمان بیشتری در به ویل اسمیت اختصاص یافته و این امر موجب شده تا بازی دیگر بازیگران به حاشیه رانده شود.

مردان سیاه‌پوش 3 را چطور ببینیم؟

این فیلم جذاب و اکشن سینمایی را می‌توانید در رسانه کافه مدیا به طور رایگان و با بهترین کیفیت تماشا کنید. کافه مدیا به عنوان یک بستر VOD این امکان را در اختیار شما قرار داده است تا سینمای خود را به خانه ببرید و فیلم‌های محبوب‌تان را در سانس دلخواه و همراه خانواده یا به تنهایی تماشا کنید.